• Luci

Raw food jako cesta aneb živou stravou do vlastního nitra

Jistě jsi už, milý čtenáři, slyšel toto spojení. Co Ti u něj vybíhá za myšlenky? Napadne Tě skupinka lidí, která baští mrkvičku sklizenou ráno na zahrádce nebo tak maximálně člověk, živící se od rána do večera kořínky, celý pohublý, s divnými názory? Napadne Tě člověk čiperný, který nosí zvláštní oblečení z přírodních látek a vyskytuje se převážně na akcích, kde vonní nějaké hořící klacíky? Možná snad člověk, který sdílí svůj život, motivuje tím ostatní lidi ke zdraví, často se obklopuje ovocem a zeleninou, úsporně uskladněnou v krabičkách na jídlo, které má neustále při sobě... Syrová rostlinná strava je v dnešní době módou, trendem. Trendem ve stravování a v lepším případě ve způsobu života. Pro mě je životní cestou k sobě samotnému.


Dnešní doba nabízí nepřeberné množství informací o tom, jak se udržet fit, jak být správným člověkem, vydělávat spousty peněz a žit život dle svých snů. Jsou to právě tyto články, které nám navodí husí kůži. Články, videa či semináře, které nás téměř zvednou ze židle a nutí nás jít do akce.


Mnohdy máme spousty informací přímo před sebou, ale nějak to stále drhne.

Stojí za tím nedostatek energie, malé sebevědomí a často i strach ze změny. V životě ovlivňuje naše rozhodování hodně aspektů. Pro mě bylo nejdůležitější si uvědomit, že základ všeho je v energii. Ve skrytém potenciálu, který dokáže tvořit sám ze sebe. Zjistil jsem, že je to v uvědomění toho, na čem můj život stojí - na pevných základech. Na silných kořenech, které jsou stabilní a dodávají živiny celému tělu. V tomto období jsem se dostal jak k duchovním naukách o seberozvoji, tak k různých způsobům stravování. Vyzkoušel jsem sám na sobě různé styly a navštívil podniky, které dané stravování nejen podporovaly a prezentovaly dále, ale také díky němu spokojeně žily.

K mému úžasu jsem objevil novou dimezi prožívání jídla a sdílení života.


Začal jsem sám zakoušet sílu živého jídla, které nabízí neomezenou energii a propojování se sebou samotným. Dříve jsem měl jsem za to, že ovoce a zelenina je strohá, že mi nemůže nabídnout dostatečně široké spektrum chutí a vůní, které jsem však později zdárně objevil. Začal jsem tedy naplno svou cestu a pořídil si první ingredience a pomůcky pro tvorbu živého jídla.Toto spojení mám moc rád - "živé jídlo"

Jsem přece živá bytost, která ke svému blahobytu potřebuje živé jídlo, živou energii. Na internetu, v knížkách a ve společnosti lidí, kteří mají stejný směr, jsem našel veliké bohatství, které postupem začalo uzdrawovat mé tělo, mysl i duši. A tak jsem se dostával do situací, které byly nad mé chápání. To nepřeberné množství chutí, pocitů a nových snů, které začaly přicházet společně se zařazením syrové rostlinné stravy do mého jídelníčku. Začalo to výlety do přírody, kde pokaždé nacházím klid, pohodu a ujištění, že je vše v pořádku přesně tak, jak se to právě odehrává. Tyto výlety pak zůstaly téměř na denním pořádku a vřele je doporučuji i Vám :)

Na samotném výletě si můžete také nasbírat divoké byliny a traviny či nabrat vodu ve studánce a ušetřit si tak cestu do supermarketu.


Začal jsem častěji chodit do společnosti úspěšných a zdravých lidí, od kterých jsem získával inspiraci k tomu, realizovat konečně i své sny. Jezdil jsem také na různé veganské festivaly, které vždy nesou krásnou energii požitku z jídla bez výčitek. Cítil jsem klid na srdci díky tomu, že stravovací způsob, který jsem přijal za svůj, nikoho neomezuje. Naopak dává prostor ke svobodě všem živým tvorům a navíc je šetrný a dlouhodobě udržitelný pro naši planetu Zemi.

Zesílil jsem snad ve všech aspektech života a cesta je to pro mě natolik smyslupná, že jsem se rozhodl ji předávat dál.

Proto můžeš nyní číst tento článek. Realizuji své sny a věřím, že základ toho všeho, je v uvědomění. V uvědomění toho, co mi dělá dobře, kde cítím lehkost, volné plynutí a naprosté přijetí. Věřím, že základ je v čisté přírodě, která je tady už miliardy let. Tam člověk dokáže najít mír. Tam jsem našel mír i Já. Děkuji, že si tento příběh dočetl do konce.

Věřím totiž i v Tebe.

Měj se hezky a láskyplně,

Honza :)

41 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
  • Facebook - Bílý kruh
  • Instagram - Bílý kruh
  • YouTube - Bílý kruh

"Když něco chceš, celý vesmír se spojí, abys toho dosáhl."

Alchymista, Paulo Coelho

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now