• Honza

PS: Miluji tě

Aktualizace: 20. úno 2019


„Milovat je snadné, dokud nevíte, co vše za láskou se skrývá.“ — William ShakespeareOd malička jsme zvyklí používat slova k tomu, abychom si porozuměli. Některá slova se nám říkají lehce, některým slovům nerozumíme, jiná neznáme a další se hodí používat jen pro určité okamžiky, jen pro určité lidi. Energie skrytá za slovy je mocný nástroj, kterým dokážeme člověka rozesmát, naštvat anebo třeba dojmout k slzám. Slova jsou vlastně myšlenky a pocity, vyjádřené ústy, do jedné konkrétní podoby. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak je to úžasné? Jak je možné shluknout všechen ten proud energie, který neustále plyne v naší hlavě do pár slov?


Dneska bych rád psal o slovním spojení, které stojí v názvu tohoto článku. Přesně nevím, proč momentálně píšu právě o tomto tématu, snad proto, že se mě zrovna v této době více dotýká.


Řekli jste někdy ve svém životě někomu MILUJI TĚ?


Nejvíce se toto spojení používá v partnerství, a tak bych rád v této oblasti zůstal a snad jen v závěru se lehce podíval do sebe. :)


Na tobě stojí příběh, který píšeš


Jaké to pro vás bylo, když jste poprvé řekli tato slova? Bylo to pro vás lehké, anebo jste se k tomu přemlouvali? V jaké situaci to bylo? Vyplynulo to samo, anebo jste si to chystali celý den? Co přesně pro vás znamená toto spojení a proč jste ho použili? Bavili jste se někdy s protějškem o tomto vyjádření, anebo ho berete jako automatickou míru určitého spojení a jako vyjádření tohoto spojení. V jakých situacích se vám jej vyslovuje lehce a v jakých byste chtěli, ale víte, že se to nehodí.


Každý jeden z nás má prožívání lásky individuální. To stejné platí o těchto slovech. Pro někoho vyjádřením slov miluji tě znamená: Jsem tady pro tebe. Vážím si tě. Jsem tu s tebou. Nikdy tě nezklamu. Vždycky budu jen s tebou. Cítím k tobě hlubokou lásku. Důvěřuji ti. Jsi mi oporou. Cítím se s tebou bezpečně...


Zkuste se na chvilku zamyslet, co ta slova znamenají pro vás ?


Když jsme já cítil, že můžu poprvé vyslovit miluji tě, bylo to pro mě hodně zvláštní. V té době jsem byl, až po uši zamilovaný a být v přítomnosti partnerky pro mě bylo něco, co přesahuje hmotný Vesmír, co není měřitelné, není pochopitelné, uchopitelné. Cítil jsem k ní tak nesmírně krásné pocity, které byly hluboko v celé mé bytosti. Právě v tu chvíli jsem si uvědomil, jak je pro mě náročné říct ji miluji tě, protože to jsou jen slova. Jak můžou tyto slova obsáhnout to, co k ní cítím? Bylo to pro mě, jako bych lítal v oblacích a po vyslovení Miluji tě spadl na dlaždice a trošku si narazil nos. Přirovnal bych to ještě lépe jako když máte obrovskou radost. Představte si, že máte nejlepší zmrzlinu na světě a než ji ochutnáte spadne vám na cestu a přejede ji auto. :D


Vyjádřit naše pocity ve slovech může být občas náročné, a proto k tomu používáme i jiné nástroje; třeba dárky, zážitky a různá překvapení. Co může pomoci vyjádřit naše pocity k druhému pohlaví, anebo stejnému, vše je správně. :)


Pojďme se na to nyní podívat ještě hlouběji: když milujete člověka, milujete ho z jakého důvodu?


Zkuste si znovu a hluboko uvědomit, proč někoho milujete?Možná proto, že je to stejný blázen jako vy :)


Když jsme v partnerství, mnohdy to znamená určitá pravidla a omezení. Určitě to znáte, jsou to mantinely, které by vztah měl obsahovat. Pokud je ve vztahu budeme dodržovat, je pravděpodobné, že se vztah udrží co nejdéle v bezpečí od okolních vlivů. Od okolních lidí, kteří by mohli také milovat.


Máte ve vztahu pravidla? Jak se cítíte, když tyto pravidla dodržujete? Porušili jste někdy tato pravidla a pokud ano, řekli jste to partnerovy/partnerce?


To, že se v našich životech potkáváme s jinými lidmi je zcela běžná záležitost. Když jsme v partnerství, je to trošku jiné. V partnerství otevíráme své srdce jednomu člověku a hýříme k němu nehynoucí láskou. Zároveň s tímto máme ve svém životě kamarády, známé a lidi, které potkáme náhodně na ulici, večírku nebo na dovolené. Zažili jste již někdy pocit hlubokého spojení s jiným člověkem, kterého jste třeba potkali poprvé? Máte super kamaráda/kamarádku se kterou vás moc baví trávit čas? Cítíte občas potřebu vypadnout ven a užít si srandu s jinými lidmi? Chtěli byste někdy jen tak vyrazit cestovat sami se sebou? Potřebujete se ve vašem partnerství nadechnout a dopřát si více času? (O tom, jak si dopřát více času, píšu ZDE).


Jaké hranice a jaká pravidla obsahuje váš vztah?


Tohle téma jsme v našem vztahu také potřebovali otevřít a prodiskutovat. Já věřím, že partnerský vztah by nás měl v životě rozvíjet a posouvat více do našeho středu. Více k uvědomování si svých strachů omezení, programů a vzorců myšlení, které nás v životě brzdí.


Pro někoho je v pořádku, pokud jeho partnerka jde s kamarádem do kina, pro jiného to bude problém a partnerku nepustí. Pro někoho je v pořádku, když půjdou do kina, budou se držet za ruce a na rozloučenou si dají s kamarádem pusu. Pro někoho je to naprosto nemyslitelné a bude svoji partnerce psát každých 10 minut zprávu jestli je vše OK. Pro někoho je v pohodě, když jeho partnerka odjede na dovolenou s kamarádem a pro jiného není přijatelné, aby jeho přítelkyně šla na diskotéku. Dokážete milovat takovým způsobem, že daného člověka necháte odejít? Lidé se neustále mění a potkáváme nové lidi, společně s naší změnou můžeme cítit nové pocity k dalším lidem. Dokážete si představit, že váš partner/partnerka odejde k někomu jinému? Co to ve vás vyvolá, jaké budete mít pocity. Budete se na něj/ni hněvat, budete nadávat. Je nejvyšší míra lásky nechat kdykoliv člověka odejít, v důvěře, že bude šťastný, i když to nebude s vámi. Pokud milujeme, mělo by to být bez zábran, omezení a s přáním, aby se ta osoba cítila nejšťastnější na celé Planetě.


Já věřím, že pokud někoho miluji, chci, aby se měl hezky, aby byl šťastný a spokojený bez ohledu na to, jaký vliv to bude mít na můj vlastní život. Věřím, že láska nezná hranice a omezení. Věřím, že partnerský vztah by měl být o svobodě a o volnosti.Svoboda je k nezaplacení :)


Jak to chcete vy ?


Chcete být v partnerství celý život, anebo jen na chvilku? Chcete se v životě cítit svobodní, anebo žít v mantinelech, v pravidlech, co se může a co se nemůže? Jak se u těchto variant cítíte, kdy cítíte lásku a svobodu a kdy jste svázaní ve jménu lásky? A chtěla by láska něco takového?


Kdykoliv budete dávat své partnerce/ partnerovy určité hranice, omezení, pravidla, mantinely,

zkuste se zeptat sami sebe: Chtěl bych, aby mi někdo druhý říkal, co mám dělat? Chtěl bych žít život podle nějakých pravidel? Co to vlastně chci po svém protějšku?


Partnerství je o komunikaci, je o vzájemné důvěře a spolupráci.


Láska nemá hranice a omezení, láska může růst a prohlubovat se pokud ji dáme svobodu se vyjádřit.


Věřím, že jsem vám předat určitý prostor, aby i láska ve vašem srdci mohla růst. :)
125 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
  • Facebook - Bílý kruh
  • Instagram - Bílý kruh
  • YouTube - Bílý kruh

"Když něco chceš, celý vesmír se spojí, abys toho dosáhl."

Alchymista, Paulo Coelho

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now