• Honza

Co jsou to vlastně ty programy ?

Život na Bali je trošku jiný, než život v České Republice. Ani tak nejde o to, že tu nenajdete značky jako Olma, Orion, Holba. Spíše bych, chtěl mluvit o procesech, které s vámi opravdu zatřesou.


Jak silný doopravdy jsi ?

Jedu si takhle na skútru a v tom jsem si to uvědomil. Celá Indonésie leží na velice neklidných tektonických deskách, které se projevují občasným cestováním, to má za následek, celou řadu různých přírodních úkazů. Namátkou bych tak jen zmínil, zemětřesení, výbuchy sopek a tsunami. Jak je to možné ? Proč na některých částech planety je podklad stabilní a jinde si to chodí na procházku? Na tuto otázku vám asi neodpovím, to víte nejsem geolog


Mnohem více mi to zapadá do konceptu, který si tu zažívám na vlastní kůži. Existují tady různé pojmy, jako je třeba Bali flow: to znamená, určitá nestálost všech plánů, které si stanovíte. Prostě se během dne rozpadnou, změní se vám nálada a člověk nepřijede na schůzku. Určitě to znáte, něco si domluvíte a pak je všechno jinak. Převeďte si to na čtvrtou a máte Bali flow. Díky, těmto situacím se v nás vzbuzují určité pocity nebo lépe programy, které nemusí být vždy příjemné. Skvělé, klidně si to přečtěte ještě jednou protože jdeme do jádra věci.


Uvnitř sebe hledej pravdu

Kdykoliv se dostanete do nějaké situace, která se vás určitým způsobem dotkne a vy pocítíte určitý příliv emocí, je to právě ta situace kterou hledáme. Emoce jsou v našem životě vodítka, které stojí za to následovat. Kde se berou ? Co nám způsobují ? Jak na nás působí ? Můžeme je ovládat ? Jsme s nimi v souladu ? Spolupracují s námi ? Vytváří nám pozitivní realitu ? Jakmile zaznamenáte nějakou emoci, zkuste se sami sebe zeptat, jestli se vám líbí, anebo nelíbí. Většinou máme tendence pozitivní emoce vítat a ty negativní odmítat, popřípadě je filtrovat ven brekem, strachem, hněvem, řvaním, obviňováním druhých osob, čeho všeho se to na nás dopustili. Zkrátka, ty negativní emoce nedokážeme plně přijímat, uvědomit si je a zpracovat. Pokud, se nenaučíme s negativními emocemi pracovat, budeme celý náš život určitou obětí. Negativní emoce nás totiž zraňují a já věřím tomu, že pokud nejsme sado-maso pak se máte rádi a zraňovat se nechcete. Věřím, však, že je obtížné se negativním pocitům vyhýbat a zároveň chodit životem se strachem, který nás drží od těchto prožitků dál. Schováváme se za určité masky, které jsme si vytvořili na svoji obranu. Co je to, ale za život, který je místo lásky, řízený strachem ?


Nahazujete proto různé masky

Co kdybych vám řekl, že je ve vaší moci, tyto strachy rozsekat a naučit se je zpracovávat a opouštět? :) Co kdyby vám tyto strachy mohli pomoci k tomu, abyste se ve svém životě cítili lépe? Co kdyby všechno zlé co se děje na tomto Světě bylo k něčemu dobré ? Počkat to už jsem v pohádkách o princeznách a dracích... No, ale co kdyby byl tento Svět jedna velká pohádka :)


Dobře, dobře...


A teď o pár snílkovských pocitů níže. Jakákoliv emoce má nějakou svoji příčinu. Tyto situace si v životě vytváříme sami a díky nim si můžeme uvědomovat co nám dělá dobře a co ne. Jakmile si dovedeme vytvořit nadhled na situace, které se nám dějí a dokážeme u toho pozorovat své pocity. Zvládli jsme první metu v rámci rozpouštění strachů. Pokud si totiž dokážeme uvědomit situace a pocity, které v nás vyvolávají, dokážeme s nimi začít pracovat.


Všechno co ve svém životě vnímáme, vnímáme díky našemu mozku. Je to taková super základna pro uvědomování neboli pro myšlenky a pocity. Náš mozek se vyvíjí každý den, každou novou zkušeností si ukládáme nějaký nový vzorec fungování. Novým vzorcem anebo programem, můžeme chápat to, jakým způsobem přijímáme podněty, které k nám přicházejí.


To je ta věc, že někdo vidí sklenici polo prázdnou a někdo polo plnou. To jakým způsobem vidíš sklenici ty, je čistě tvůj program. To jsi si vytvořil svými zkušenostmi a to máš nyní v mozku jako řídící centrum pro tvé vnímání, pro tvé pocity.


Skvělí, to už asi jdeme do finále, tak prosím vydrž ve čtení...


No a nyní na závěr. Pokud v tobě určité situace vyvolávají negativní emoce. Může to být strach, smutek, opuštění, žárlivost, hněv. Právě tyto emoce jsou odezvou na tvé vnitřní programy, které sis vytvořil, jako obranný mechanizmus vůči situacím, které ti někdy v minulosti nebyly příjemné. Často se pak bojíme tyto situace prožívat, jelikož neumíme s negativními pocity pracovat. Nyní ti však dám návod a tím článek ukončím, protože pak bude na tobě, aby jsi trénoval/a.


Pokaždé co zaznamenáš situaci, která v tobě vytvoří negativní emoci, zkus si od ní poodstoupit a zeptat se. Proč tato situace ve mně vyvolala negativní emoci? Proč se mi tato situace stala? Proč se mi tyto situace stále opakuj? Proč mě to, co tento člověk udělal naštvalo ? Proč si myslím, že nejsem dost dobrý/á? Proč mi vadí, co se nyní děje? Proč mi vadí, co nyní prožívám?
cesta dovnitř, je cesta nalezení odpovědi

Díky tomu,že obnovíme spojení se svoji vnitřní moudrostí, pomocí těchto otázek. Můžeme se zpětně podívat a uvědomit si, kde se berou naše negativní vzorce chování. Možná zjistíme, že kdysi, když jsme byli malí, tak nám mamka 5x za sebou nekoupila to boží lízátko v obchodě. Díky, této situaci se nám mohl uložit program nezasloužím si lásku. Můžeme zjistit, že kdysi dávno nám z kočárku vypadl dudlík a nikdo si toho nevšiml. To v nás mohlo uložit pocit, nikdo si nás nevšímá, jsme méně cenní. Simulací na tyto programy je nesčetně mnoho a každý máme své.


Právě díky tomuto uvědomění si této zkušenosti a její následné přijmutí a odpuštění, se v našem životě začnou dít veliké pozitivní změny. Díky, těmto změnám se více otevřeme životu, sobě samotnému/é a započne naše nová tvorba, své vlastní reality, podle svých představ. Protože, pokud na nás řídící program vidíme, můžeme ho nahradit něčím novým a to díky nadhledu, který si dáme. Protože každý vždy dělá to nejlepší co v životě může. A právě tak to dělali i naše rodiče, takže je na čase jim odpustit a začít pracovat na sobě, nyní už však s mocným nástrojem.


Říká se že, až 85% veškerých programů co nás nyní ovládá, vzniklo do 3 let našeho života. Pravda, to jsme si plně neuvědomovali, jak se programovat abychom vyrostli v super hrdiny. No každopádně a to já miluji na životu úplně nejvíce. Nyní víme, že to tak je a že s tím můžeme něco dělat. Máme na to celý svůj život, abychom tyto uzlíky viděli, dokázali je rozmotat a nahradit je, nyní, už funkčními programy, které nás budou v životě bavit :)Pokud by vás toto téma zajímalo více do hloubky a chtěli byste znát další nástroje jak se sebou pracovat, určitě mi napište na email: zivazahradaolomouc@gmail


61 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
  • Facebook - Bílý kruh
  • Instagram - Bílý kruh
  • YouTube - Bílý kruh

"Když něco chceš, celý vesmír se spojí, abys toho dosáhl."

Alchymista, Paulo Coelho

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now