• Luci

Ořechový koberec aneb pohanková granola

Chcete vyzkoušet k snídani něco jiného než smoothie či šťávu? A co takhle Müsli s mlékem? Nebo třeba s jogurtem? Nebudem však kupovat přeslazené produkty ze supermarketu, vyrobíme si vlastní super granolu!

Nezapomeňte na radost při výrobě, granola pak chutná lépe!

Na pěknou zásobičku granoly budete potřebovat:

800g pohanky - namočit alespoň na 15 min, poté pořádně propláchnout a nechat okapat

hrnek mandlí - namočit alespoň na 2 hodiny

½ hrnku dýňových semínek - máčíme 120 minut

½ hrnku slunečnicových semínek - dáme do vody na 7 200 sekund

½ hrnku lískových ořechů - můžeme máčet s mandlemi

1 hrnek rozinek

½ hrnku goji


oříšky a semínka budeme spojovat ovocnou pastou

rozmixuj: 1 hrnek datlí bez pecky, 1 čerstvou hrušku, 1 zralý banán s 1 hrnkem vody, 2 polévkovými lžícemi skořice a špetkou perníkového koření


Vše spojíme a naneseme na pečící papír. Sušíme alespoň 10 hodin na 45°C.

Yes, it's that easy!


Jáj, tam jsou rozinky, tak to dělat nebudu.
Hey, guess what? Prostě si rozinky vyměň za něco jiného... brusinky, meruňky, švestky, fíky, datle, třešně, višně, jahody, ananas, kiwi, mango, papáju, moruše,...Tento recept je z kategorie - To musíš cítit - neexistuje v něm tedy moc pravidel - prostě si vyměň, co ti v něm nesedí :) Zkus ale dodržet poměr "suchých" surovin a pasty - aby Ti vše krásně drželo.A jaké je využití této granoly?dej si ji na snídanina oběd na večeřido kašedo mlíkado smoothiena talířdo miskydo hrnečkuvem si ji do prácena výletdo parkuposyp s ní dortoblíbenou zmrzlinu kamaráda či kamarádkumlsej ji v postelipolitou čokoládou... Honza říká stačí

Hotovo!

Po usušení si plát rozkrájej, rozčtvrť, rozmělni, rozlámej, roz-cokoliv uznáš za vhodné a ulož do uzavíratelné nádoby. Vydrží Ti, dokud ji prostě nesníš. A co se týká minimální délky trvanlivosti, bavíme se tu o měsících, možná i půl roce.Že ještě nemáš sušičku potravin? Nezoufej! Prostě použij troubu, kde nastav co nejnižší teplotu a zkrať dobu sušení. Plech můžeš dát také na topení, nebo časem na sluníčko! :)


TIP: První 3 hodiny nastav sušičku na 60°C - směs má v sobě ještě dostatek vody a tak stejně teplotu 42 nepřesáhne. Pak stáhni teplotu a dosuš dokřupava - zabere to cca 5 hodin :)


63 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
  • Facebook - Bílý kruh
  • Instagram - Bílý kruh
  • YouTube - Bílý kruh

"Když něco chceš, celý vesmír se spojí, abys toho dosáhl."

Alchymista, Paulo Coelho

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now