• Luci

Ožijte!

Cítíte se vyčerpaní v dnešní hektické době, která je plná stresu a obrovských nároků ze všech stran? Přinášíme Vám pár tipů, díky kterým znovu ožijete!


1. Jezte život

Raw food neboli syrová rostlinná strava, o které je v poslední době slyšet čím dál víc. Suroviny, které se tepelně neupravují nad 42°C a zachovávají si tak veškeré potřebné látky. Vybavil se Vám pouze špenát nebo syrová mrkev? Rostlinná říše nám však nabízí mnohá překvapení! Vychutnejte si například burger z klíčených luštěnin s domácí majonézou, krémovou polévku s krutónky, pizzu s kešu sýrem či lahodný čokoládový dort. Poobědový šlofíček již nebude nutností a ve svém těle se budete cítit lépe než kdy předtím. Rostlinná strava je šetrná nejen ke zdraví a k přírodě, ale Vaše peněženka Vám také poděkuje!


2. Pijte živou vodu

Naše tělo se skládá téměř ze 70 % z vody, a přesto její čerstvý přísun často zanedbáváme.

Na ideální množství existuje mnoho názorů, my však vypíchneme spíše její kvalitu.

Vyrazte o víkendu s rodinkou do lesa a vyměňte vodu z plastové lahve za vodu ze studánky. Rozdíl poznáte nejen v chuti, ale také v účincích na Váš organismus. Že Vám trampský výlet nezapadá do programu? Oživte alespoň vodu z kohoutku čistícími krystaly, květem života či pozitivními afirmacemi, které umístíte pod karafu s vodou, na oblíbenou lahev či sklenici. Voda je úžasným nosičem informací. Než se napijete, vyšlete do ní své přání a časem uvidíte, jak se ve Vašem životě dějí zázraky.


3. Rozpohybujte se

Ať je to ranní běh, klidná jóga, bojový sport či balet. Všechny sporty jsou pro náš organismus elixírem mládí. Vyplavuje se při nich nejen hormon štěstí – endorfin, ale také veškeré nepotřebné toxiny. Dnešní trh nabízí nepřeberné množství novinek. Vyzkoušejte například sportovní tanec u tyče – pole dance, aero jógu nebo si dejte do těla na hodině crossfitu. Cítíte ten zběsilý tlukot srdce? Tak poznáte, že jste naživu!

4. Změňte myšlení


Naše mysl je dokonalým nástrojem, který nám pomáhá fungovat v tomto fyzickém světě a není potřeba proti ní bojovat nebo jí popírat. Mnohem lepší je naučit se s ní pracovat. Myšlenky jsou totiž neuvěřitelně silné a pokud se naučíte využívat jejich tvůrčí síly, můžete si do života přitáhnout téměř cokoliv! Prakticky si to můžete vyzkoušet například u tvorby vision boardu, neboli nástěnky snů. Ani architekt přece nepostaví dům bez plánů. Architektem svého života jste zde Vy a Vašim plánem je vision board. Za pomocí obrázků či vět si tedy na papír zhmotníte svou ideální budoucnost, kterou se pak můžete dennodenně kochat třeba ihned po probuzení. Podpoříte-li své přání také akcí, uvidíte, jak se věci dají do pohybu. Správná otázka tedy zní: „Co mohu dnes udělat, abych se přiblížil/a svým snům?“


5. Obklopte se správnými lidmi

Každý člověk má přirozenou potřebu někam patřit a pocit sounáležitosti tvoří jednu ze základní existenčních potřeb. Máte kolem sebe lidi, kteří Vás respektují a přijímají přesně takové, jací jste? Můžete se naplno projevit za jakýchkoliv okolností? Zahrnují Vás Vaši nejbližší bezpodmínečnou láskou? Naši osobnost formuje zhruba 5 lidí, které máme v životě nejblíže. Vybírejte si tedy pečlivě. Pokud si zvolit nemůžete, reagujte alespoň dle zásad partnerského přístupu, který podrobně a srozumitelně popisuje např. kniha Respektovat a být respektován. Ne nadarmo se říká, že sklidíš, jak zaseješ. A v té správné komunitě můžete všichni společně růst.


6. Odpočiňte si

Jak se cítíte po dovolené? Jste odpočatí, ale zároveň se Vám nechte zpět do reality všedních dní? A co takhle si udělat malou dovolenou každý týden? I „nic-nedělání“ Vám může přinést koláče a vše je opět jen a jen o úhlu pohledu. Zajděte si na manikúru, nechte o sebe pečovat masáží, vyrazte do divadla nebo si vychutnejte zážitkové saunování. Můžete také sáhnout po oblíbené knize nebo za poslechu hudby pouze pozorovat vlastní dech. Nikdy se totiž neděje vůbec nic.

7. Vyberte si jako povolání činnost, která Vás naplňuje

Děláme to až 10 hodin denně a často nás to nebaví. Máme pocit, že musíme a jiná možnost prostě není. Říká se tomu práce. V dnešní moderní době však můžete dělat to, co Vás opravdu baví a dokonce se tím uživit. Stačí se porozhlédnout a nebát se zariskovat. Ochutnavač čokolády, umělec na volné noze či profesionální cestovatel. Co je to Vaše vysněné povolání? Nebojte se vystoupit z davu a jít za svými sny! Můžete začít malými krůčky nebo do toho skočit po hlavě. Aktivita, která nám zabírá tolik hodin života, by nám měla být radostí. Uvidíte, že se Vám bude hned radostněji probouzet.


8. Oživte svou pokožku přírodní kosmetikou

Přestaňte hledat zdraví a krásu v drogerii a sáhněte raději do kredence. Co jiného totiž dávat na pokožku než to, co byste byli ochotni také sníst? Přírodních zdrojů je totiž mnoho a kreativitě se meze nekladou. Překvapte děti např. černou zubní pastou s aktivním uhlím, manžela osobní inhalační tyčinkou proti rýmě nebo kamarádku tělovým šlehaným máslem s vůní bílé čokolády. Postačí pár ingrediencí a znalostí z oboru a můžete se zbavit i mnoha kožních problémů. Nechť ožije i Vaše koupelna.


Zdá se Vám téměř nemožné změnit se v tolika ohledech najednou a začlenit výše zmíněné tipy do svého života? Živá Zahrada Vám ukáže, jak na to!

Pořádáme pro Vás Oživující pobyty, na kterých Vám přiblížíme, jak postupovat krůček po krůčku směrem k živějším zítřkům.

Chcete se detoxikovat po zimě nebo si po letech užít pořádnou dámskou wellness jízdu?

Tak neváhejte mrknout na web ww.zivazahradaolomouc.cz nebo Facebook Živá Zahrada, kde najdete termíny a všechny potřebné informace.48 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
  • Facebook - Bílý kruh
  • Instagram - Bílý kruh
  • YouTube - Bílý kruh

"Když něco chceš, celý vesmír se spojí, abys toho dosáhl."

Alchymista, Paulo Coelho

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now