• Luci

Šamanské cestování do vnitřních světů

Pocity, které máte po krásném výletu, Vás mohou provázet po několik dní, měsíců nebo snad i let. Člověk si odpočine, načerpá novou sílu, pozná nové lidi a možná i nabyde nových zkušeností. Planeta Země nám nabízí takové krásy a prožitky, že jeden život na toto objevování nestačí. Pro tolik pocitů, které se při pohledu na ni vyplaví, stojí za to žít.


Málo kdo si však uvědomuje, že stejné pocity se nám nabízí, i když máme oči zavřené. Se slovem meditace se setkal snad už každý. Toto slovo ve vás může vyvolat různé myšlenky, obrazy a představy o lidech, sedící na louce nebo snad v chrámu někde v Tibetu.


Sedět v tureckém sedu, bez pohybu a bez myšlenky je mnohdy náročná disciplína.

Jak už to však bývá, praxí se člověk stane mistrem a trpělivost přináší růže. My jsme se shlédli i v dalším směru, který má již tisíciletou tradici, a tím jsou šamanské cesty. Je to forma řízené meditace. Meditující jsou vedeni člověkem, který se umí napojit na síly, které jsou mimo hmotný Vesmír - v duchovních, jemno hmotných energiích. Tyto energie jsou všem dostupné a ku pomoci v našich životech.


Šamanské cesty, nebo chcete-li rituály se záměrem, jsou způsobem, kterým si můžete tyto energie přitáhnout do svého života, zvědomit si je a požádat je o pomoc, když to budete potřebovat.


Šaman celý tento rituál vede, a proto je pro účastníky jednodušší se do této energie ponořit.

Ponořit se do hloubi sebe sama a objevit své pomocníky, které můžeme najít ve sféře rostlin, zvířat či energetických bytostí z řad duchů, víl, skřítků a dalších průvodců. Pomocí mluveného projevu, hudebních nástrojů a různých vůní Vás vezmeme do světa bytostí, které jsou s vámi neustále, ale možná o nich nevíte. Tyto energie, bytosti či jakkoliv je chcete nazývat, vás rádi uvítají, přijmou a budou vám kdykoliv k dispozici.

Věřím, že se zavřenýma očima dokážete tvořit světy, které jsou ještě barevnější než ty, které vidíme běžně. Tyto vytvořené světy budou pak ve vás a díky tomu je budete moci svoji energií a záměrem realizovat i běžném životě.


Moc rád vás touto tvorbou provedu,

s pozdravem Honza :)

68 zobrazení0 komentář
  • Facebook - Bílý kruh
  • Instagram - Bílý kruh
  • YouTube - Bílý kruh

"Když něco chceš, celý vesmír se spojí, abys toho dosáhl."

Alchymista, Paulo Coelho

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now