• Honza

Čas jenom pro mě

Předtím, než jsem se sám pustil do vztahu s partnerkou, (anebo se vztah pustil do mě?) mohl jsem kolem sebe pozorovat různé druhy párů, kteří spolu fungovali pro mě mnohdy podivným způsobem. Nevím, jestli bych to mohl nazvat neštěstí? Každopádně tam něco nefungovalo. Chvilku mi trvalo, než jsem zjistil jednu z mnoha důležitých činností, která by měla ve vztahu, o který chceme pečovat, být. Právě o jednom z těchto, řekněme pilířů, chci dnes psát.


Partnerský vztah je úžasná cesta životem

Narodili jsme se jako svobodné bytosti a věřím, že svoboda je pro nás moc důležitá. Nyní bych se vás rád zeptal, je pro vás partnerský vztah odrazem svobody? Než budete pokračovat ve čtení. prosím, zamyslete se nad touto otázkou.


Je pro vás partnerství vyjádřením svobody ?

Nebudu se vás ptát na odpověď. Moc rád vám dám jeden z nástrojů, jak se cítit svobodný ve vztahu s druhým člověkem, a přitom neztratit na hodnotě, ba naopak, stát se silnější.


Vplujeme rovnou do podstaty a řekněme, že jsme v partnerském vztahu, kde bychom měli dodržovat určitá pravidla. Díky těmto pravidlům máme určitou jistotu toho, že nám partnerství vydrží co možná nejdéle, nejlépe až do konce. :)


Můžu to přiblížit na situacích, které se nám osobně s Luckou stávali. Jelikož jsme byli v partnerském vztahu, tak jsme věřili, že musíme veškerý čas trávit společně, a když to tak nebude, znamená to, že se nemáme dostatečně rádi. Když totiž někoho milujete, není přece co řešit a všechny aktivity je potřeba řešit právě s tímto člověkem. Protože vám dává tolik lásky, přijetí, dobrých pocitů a když jste spolu, nic na světě není důležité, jen to být společně a milovat se. Tohle všechno je skvělé a je to pravda. Láska je moc důležitá, a kdybychom šli do jádra věci, láska je všude a všechno. Aby tento článek nezaváněl něčím, co je náročnější pochytit, pojďme zpět k tématu. Tato skutečnost, že chceme mít těchto láskyplných pocitů co nejvíce a tím pádem trávit s partnerem/partnerkou veškerý svůj volný čas, nás ovšem může mnohdy stát nějaké ztráty. Každý z nás má, nepochybuji o tom, něco, co ho baví, něco, co rád dělá, nějaké kamarády, činnost, u které rád tráví čas a dává mu určité pocity, zadostiučinění. Můžeme to nazvat jako svoji vášeň.


Já například , miluji cestování a poznávání nových míst

My s Luckou máme také svoje kamarády, svoje sny a svoje vášně. Jelikož jsme oba trošku jiní, máme i tyto aktivity trošku jiné. Kolikrát se nám to muselo stát, než jsme si uvědomili, jak důležité je dopřát si v partnerství prostor sám pro sebe. Jistě tyto situace také znáte. Ráno se domluvíte, že se někdy v průběhu dne a nebo večer potkáte a užijete si společný čas. V průběhu dne se vaše nálada anebo plány změní a nyní stojíte před otázkou. Mám jít za tím co cítím, že bych chtěl dělat, anebo mám jít na domluvenou schůzku s partnerkou?


Dříve mě tyto situace uváděli do rozporu a já, abych nenaštval Lucku, tak jsem místo toho, co jsem chtěl opravdu dělat, šel na schůzku, na kterou jsme se domluvili, protože to se tak v partnerství dělá. Tak nějak se to ode mě očekává. Po příchodu na schůzku jsem se snažil být v přítomnosti a plně si to užít. Lucka je však intuitivní žena a jednou to takto vycítila, že nejsem úplně v přítomnosti a zeptala se mě, na co myslím. Řekl jsem jí, že jsem potkal kamaráda, který mě pozval na moc zajímavou akci, ale jelikož jsem byl domluvený s tebou, tak jsem ho odmítl. Lucka se zasmála a řekla mi dost podobný příběh, akorát s tím, že se ji během dne změnila nálada (ano, to je u žen dost běžné, je to v pořádku), a že by nejraději byla sama, nechtěla mě však zklamat, a tak přišla.


Děláte rozhodnutí za sebe, nebo podle očekávání ?

Takže, nejednou tu byli dva lidé, kteří přišli na schůzku, jenom proto, že si mysleli, že to tak má být. Protože jsme ve vztahu a nechceme tomu druhému ublížit. Jenže mnohdy ten druhý by byl úplně nejraději někde jinde. Od té doby jsme se rozhodli být k sobě upřímní a věnovat více času sami sobě. Pokud ve vztahu budeme dělat věci pro toho druhého, nikoliv sami pro sebe, pokud si nedopřejeme čas jenom pro sebe a pro to, co nás činí šťastnými, nebudeme schopni toto štěstí přenést do našeho vztahu a tím pádem naše nepohodlí bude mít dopad i na náš vztah a na člověka kterého milujeme. Bylo toho dost, klidně si tento odstavec přečtěte znovu. :)


Proto bych vás chtěl nasměrovat tímto způsobem. Zkuste si uvědomit, jestli tyto situace také znáte, jestli se vám dějí a jestli jste v nich spokojení.Udělejte si dnes večer takového cvičení s partnerem/partnerkou.


Pokud to tak není, možná jsi zapomněl na nejdůležitějšího člověka na této planetě a tím jsi TY. Jakmile na sebe zapomeneš, přestaneš si dopřávat čas sám pro sebe, a to může být naprosto cokoliv co ti dělá radost, začne v tobě kvasit určitý pocit vlastního nedosycení, a většinou začneme hledat ten problém v partnerovy/partnerce a bude to mít špatný vliv na náš partnerský vztah.


Buďte k sobě v partnerství otevření a mluvte o tom jak se máte a jestli náhodou nepociťuje některý z vás nedostatek času sám pro sebe. Jakmile si dovolíte dát čas sám pro sebe a to neznamená, že svoji drahou polovičku nemáte rádi, znamená to, že máte rádi sami sebe a chcete, abyste do vztahu mohli dát maximum. Uvidíte a ucítíte, že dopřát si ve vztahu prostor a čas může efektivně prospět oběma stranám, že vztah může být otevřený v komunikaci a zároveň naplněn upřímností a svobodou. Stejně tak se v něm můžete realizovat v tom, co vás baví a společně si být vzájemnou oporou.


Mít v dnešní době vedle sebe stejného šílence je totiž boží :)

Kdyby vás toto téma zajímalo a chtěli byste se o tom více pobavit, napište mi.202 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
  • Facebook - Bílý kruh
  • Instagram - Bílý kruh
  • YouTube - Bílý kruh

"Když něco chceš, celý vesmír se spojí, abys toho dosáhl."

Alchymista, Paulo Coelho

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now