Raw food catering

Jídlem je protkaná tradice ve všech koutech světa, proto i Vy nepochybně uvažujete, jak přívítat hosty právě na Vaší akci, firemním večírku či svatbě. Hledáte-li zajímavou možnost, jak udělat své události nezapomentulené po stránce inspirativní, vizuální, chuťové i zdravotní, jste tu správně. 

Naší největší radostí je možnost tvořit.

 

Cesta, kterou jdeme, je lahodící jak oku, tak chuťovým pohárkům. Používáme suroviny čistě rostlinného původu, průmyslově nezpracované a ve velké míře z lokálních zdrojů. Pravidelně chodíme na sběr divokých bylin a pro živou vodu do studánky. U názvů našich jídel neuvidíte dlouhou číselnou řadu alergenů ani krkolomná slova, jejichž význam znají pouze vyučení chemici. 

Námi připravená slavnostní tabule bude zářit rozmanitou škálou jídel.

 

Od barevných předkrmů, přes lahodné polévky a netradiční hlavní chody, po křupavé salátky až po smyslné dezerty. Bez těch by totiž byla oslava jako dort bez ozdobné třešínky. Věnujeme se také přípravě ovocných šťáv, krémových smoothie a osvěžujících limonád. Jednou za čas si rádi vychutnáme exotiku ve formě mladého kokosu a podpoříme střevní mikroflóru domácím kefírem.

Je naší radostí vyhovět Vašim přáním a přijmout jakoukoliv výzvu, kterou před nás postavíte.

 

Máme moc rádi opravdu osobní přístup, a proto se na nás neváhejte obrátit se speciálními požadavky. Kontaktovat nás můžete přes e-mail či telefon. Nejlepší by však bylo domluvit se na osobní schůzce, kde se můžeme vzájemně lépe poznat a naladit se na společnou vlnu.
 

 

Dorty

"Láska prochází žaludkem"

Tuto větu jistě dobře znáte. Skvěle se hodí právě k řádkům, které jste se nyní rozhodli číst. 

Každý človek má v životě osůbku, kterou ze srdce miluje a svou lásku jí projevuje různými gesty. Ať je to úsměv, květina, polibek či romantická večeře při svíčkách. My Vám v těchto upřímných projevech rádi pomůžeme nabídkou našich sladkých láskyplných dezertů.

 

 

 

 

 

 

 

 

A proč láskyplné?

Naše dezerty totiž vyrábíme ze surovin obsahujících látky, které v organismu vyvolávají třeba pocity štěstí - příkladem nechť je kakaový bob. Čerstvá máta zas svou pronikavou vůní prolomí i ty nejsilnější ledy. 

Všechny ingredience jsou rostlinného původu.

Nezatěžují ani náš organismus, ani naše životní prostředí. Jsou darem matky přírody, která nás bezpodmínečně zásobuje těmi nejlepšími plody. Šetrně ke všem živým bytostem, láskyplně.

S našimi dezerty se nemusíte bát strašáků dnešní doby jako je bílý cukr, lepek či laktóza.

Naopak se můžete těšit ze surovin jako jsou datle, švestky, goji, kešu a vlašské oříšky, kakaové máslo, kokosový olej, Bourbon vanilka, kokosový cukr a všelijaké druhy čerstvého či sušeného ovoce.

Suroviny upravujeme šetrně do 42 °C, bez použití trouby či sporáku.

Díky tomu si uchovávájí specifický vzhled, chuť a hlavně výživu. Možná Vám příjde zvláštní mluvit u dezertů o výživě.Díky rostlinným surovinám v jejich původním přirozeném stavu mají však naše dezerty výživovou hodnotu, která podporuje zdravý vývoj organismu. Při výběru se tudíž nemusíte obávat vedlejších efektů jako je například nežádoucí ukládání tuků. Ba naopak - po našich dezertech si můžete vzít klidně další kousek domů.

V případě že jsme Vás našim přístupem oslovili, stačí už jen zavolat či napsat. Je pro nás velkou výzvou splnit Vaše speciální přání, proto se nebojte popsat vysněný dort a my uděláme vše pro to, aby se stal skutečností. 

ČOKOLÁDOVÝ

SEN

Lahodné snoubení všech podob kakaového bobu. Vychutnejte si ten nejčokoládovější krém ze všech! Slazen datlemi, zdoben kokosovo-čokoládovými kuličkami.

 

Raw food kurzy

pro veřejnost

Láska k jídlu nás   všechny spojuje.

Láska prochází žaludkem, ovšem ne každá věc, které nám jím projde, je láskou pro náš organismus. Požitek z jídla je pro nás hnací silou, díky které dokážeme často udělat velké věci. Stravovacích stylů je v dnešní době nespočet. Který je zrovna pro Vás  ten nejlepší? A jak si vybrat, abyste se cítili opravdu skvěle a nemuseli se ohlížet na to, kolik si toho k jídlu dáte?

 

Pro nás je klíčové, abychom nemuseli zkoumat složení jídel a byli si jistí, že stravu, kterou vkládáme do úst, nevyrobil někdo v laboratoři, že naše jídlo je přírodní, čisté, nabité živinami a energií, hraje všemi barvami a je hlavně cenově dostupné.

 

Příprava jídla nechť nám nezabere moc času a baví nás.

Hotový pokrm nechť vyživí naše tělo a máme po něm skvělý pocit. To vše s ohledem na život všech tvorů, na ekologickou stopu a naši peněženku.

 

Mnohaletým zkoušením různých způsobů stravování jsme došli k tomu, že vyvážená rostlinná strava, která prochází minimální tepelnou a technologickou úpravou, je pro náš organismus z mnoha různých aspektů tou nejvhodnější. Kurzy raw food, které pořádáme pro širokou veřejnost, jsou o předávání celostních informací, funkčních postupů a celoživotních zkušeností s přípravou syrové rostlinné stravy a životního stylu, který se s ním neodmyslitelně pojí. 

Kurzy jsou vhodné pro všechny, kdo  chtějí ve svém životě udělat změnu a otevřít se novým možnostem, jak se cítit lépe a pohybovat se na naší planetě dlouhodobě udržitelným způsobem.

 

Naučíte se novým kuchařským dovednostem, dozvíte se zajímavé informace o rostlinné říši a naučíte se využívat jejich štědrých darů.

 

Pročistíte své fyzické tělo a znovu objevíte vnitřní čistotu a sílu vašeho organismu.

 

pro hotelová

a restaurační zařízení

Raw food kurzy

Slovem gastronomie lze vyjádřit široké spektrum zážitků, které jsou ve většině případů zaměřeny na požitek z jídla. Po světě chodí miliony lidí a každý z nich je originál. Jedinečná bytost, která má své sny, touhy, myšlenky a hlavně chuť a vztah k jídlu.

Téměř synonymem pro slovo gastronomie by dle nás mohl být také výraz „spokojeně nabaštěný host“

V současné době je na způsob stravování kladen čím dál tím větší důraz. Hosté s mlsnými jazýčky si dají práci s proklepnutím podniku, do kterého se chystají a tak shlédnou web, facebook, případně se poptají známých. Z vlastní zkušenosti můžeme říci, že velká většina restaurací se jaksi zastavila v minulém století. Smažený sýr s hranolky a koupenou tatarskou omáčkou jako jediný vegetariánský pokrm či dokonce dětské jídlo je přístup opravdu zastaralý. V některých restauracích dokonce nepočítají rybu jako živočicha a fakt, že máslo je také živočišný produkt, některé kuchaře i v dnešní době překvapí.

Do mnoha restaurací již nechodíme, neb si nejlépe připravíme jídlo sami.

Abychom Vám mohli předat naše know-how, je třeba se přenést pár let dopředu. Bezpochyby existuje mnoho stravovacích směrů, které však spojuje jedno – touha po něčem neotřelém. Dalším společným prvkem je určité vymezení se a vystoupení z davu. Ať už výběrem surovin a jejich původu, tak kombinování potravin či jejich zpracováním.

 

Je zkrátka potřeba reagovat na změny stravovacích návyků a jít s  dobou.

 

Mnoho podniků se již konečně vracejí zpět k jednoduchosti a přírodě. Využívají sezónní potraviny, spolupracují s lokálními farmáři nebo si zakládají vlastní zahrádky či malé farmy. Opět si začínají péct vlastní chléb či vyrábět domácí marmeládu. A za to jsme velmi vděční! Je však potřeba tohle vše posunout ještě o úroveň výše a upustit od živočišných produktů, jejichž konzumace přerostla pro tělo únosnou míru.

 

Uvědomujeme si, že přijmout něco nového a výrazně odlišného do zaběhlého podniku pro Vás může  být nepředstavitelné, nebo přinejmenším těžké. 

Najít vhodného a dostatečně zkušeného člověka, zajistit kuchařům a číšníkům externí vzdělávací program, zajistit dopravu, ubytování, poskytnout dovolenou a to vše skloubit s nepřetržitým provozem podniku,... to vše by Vás stálo spousty úsilí a také peněz. Toho jsme si plně vědomi, a proto jsme tady.

Výživě, péči o tělo a přípravě jídel se věnujeme přes 10 let.

V portfoliu máme mnoho zkušeností s různými styly, technikami i kurzy, kterými jsme sami prošli.  Účastnili jsme se mnoha food festivalů s celorepublikovou pověstí, kde jsme prezentovali v té době ještě naprosto neznámé podoby jídel. Raw food, neboli syrová rostlinná strava, je nyní na vzestupu a dostává se do povědomí lidí kvantovými skoky. S tím se však pojí určitá nevzdělanost a  jistá neprofesionalita jedinců, kteří z raw food dělají pouze business a nemají k němu osobní vztah. Vznikají tedy nezajímavé a nevyvážené pokrmy, které mnoho hostů od raw food odradí. Přitom rostlinná říše nabízí nepřeberné  množství možností, chutí a vůní. Místo kravského mléka si postačí vybrat z obrovské škály rostlinných mlék nebo ještě lépe – mléka se naučit sami vyrábět a poskytnout tak hostům naprostou čerstvost. Opusťte klasické máslo a ponořte se do tajů rostlinných olejů. Olivový znají všichni, ale co třeba lněný, dýňový, makový či kmínový? Jsou našemu tělu známé, lokální a kromě skvělé chutě v sobě nesou také mnoho výživných hodnot. 

Provoz restaurace jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži v  centru Olomouce.

 

Dva roky jsme aktivně tvořili a seznamovali lidi s krásami rostlinné stravy. Setkávali jsme se s různými reakcemi a sami neuvěřitelně rostli. Nyní máme chuť a touhu předávat naše zkušenosti dále. Jsme si také dostatečně jistí, že to, co Vám chceme předat, má opravdovou hodnotu a stojí to za sdílení. Ta nejlepší možná péče o tělo je pro nás každodenní samozřejmostí.

Naše tělo je náš chrám a žádné náhradní v  tomto světě již nedostaneme.

 

Rozhodnete-li se ponořit se s námi do spolutvorby, ušetříte si spousty starostí a zároveň povznesete svůj podnik do výšin. Přesunete se do kategorie podniků, kterým záleží nejen na spokojenosti, ale také na zdraví hostů. Lidí, odmítajících živočišné produkty je stále víc, ale nabídka pokulhává za poptávkou. Rozšířením svého menu můžete dohnat dnešní rozmlsanou dobu a uspokojit také býložravé hosty, kterým už zkrátka smažený sýr nestačí.

 

Risk je zisk, ale změna je život.

 

Tato investice se Vám však bude vracet v dlouhodobém měřítku ještě mnoho let. Tímto se dostáváme na začátek textu, kde jsme zmiňovali náročnost dnešního hosta. Ve spolupráci s námi budete dokonce o pár kroků před ním.

Z jakých variant mohu vybírat?

Kde přihlásím sebe a své zaměstnance, kolegy?

Kde si prohlédnu více z Vaší tvorby?

  • Facebook - Bílý kruh
  • Instagram - Bílý kruh
  • YouTube - Bílý kruh

"Když něco chceš, celý vesmír se spojí, abys toho dosáhl."

Alchymista, Paulo Coelho

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now